Logu noformējums bērnistabā

Konsultē: „SIENA home” aizkaru dizainere Linda Kuķalka 

Ko labāk izvēlēties bērnistabai – žalūzijas vai aizkarus? Kā atzīst SIENA homeaizkaru dizainere Linda, nevar viennozīmīgi pateikt, kurš risinājums būtu labākais. Savas priekšrocības ir aizkariem un savas – dažāda veida žalūzijā

Žalūzijas – kompaktas un bērniem grūtāk aizsniedzamas

Dizainere secina, ka bērnistabā viens no pieprasītākajiem un ērtākajiem risinājumiem ir žalūzijas. No tām populārākās – rullo, kasešu tipa rullo, diena&nakts rullo, kā arī plisē. „Vecāki žalūzijas izvēlas, jo tās ir kompaktas, un tās iespējams stiprināt maksimāli tuvu logam. Līdz ar to, bērniņam žalūzijas kļūst grūtāk aizsniedzamas un mazāk “interesantas”. Ja vecāki uztraucas par žalūziju aukliņu, tad risinājums ir bērniem droši vadības striķi, ko piedāvājam arī SIENA home un Salons SIENA veikalos,” stāsta Linda.

20170426140550-99154.jpg

20170426140538-54893.jpg

Aizkari – svarīgs modelis un materiāls

Zinot, ka bērni mēdz būt radoši un mākslinieciski, daudzi vecāki jau sākumā atmet domu par aizkariem bērnistabā, baidoties, ka tos ārti sabojās. Lai arī šobrīd aktuāli izvēlēties aizkarus līdz grīdai, aizkaru dizainere bērnistabās tomēr iesaka izvēlēties variantus līdz palodzei, lai mazajām rociņām tie būtu grūtāk aizsniedzami. Kā atzīst dizainere: „Lielākais aizkaru pluss ir tas, ka tos iespējams mazgāt. Tomēr pirms aizkaru pasūtīšanas jāpievērš uzmanība, lai audums būtu viegli kopjams un neprasītu saudzīgu apiešanos!”

20170426140618-19883.jpg 

Romiešu aizkari – apvieno žalūziju un aizkaru plusus

Aizkaru dizainere min, ka vēl viens lielisks risinājums ir romiešu aizkari, jeb romiešu žalūzijas, kas tiek šūtas no aizkaru auduma. Tās apvieno labāko no žalūzijām un aizkariem, jo ir kompaktas, mazgājamas un rada mājīgāku vidi, nekā citas žalūzijas.

20170426140631-56569.jpg

Dizaina izvēle

„Ražotāju piedāvātie audumu dizaini bērnistabām ir dažnedažādi –  sākot no dzīvniekiem vai ziediem un beidzot ar multfilmu varoņiem. Lai arī sākumā šķiet, ka bērniņš priecāsies par lielu zaķi vai pricesi, vienmēr klientiem iesaku apdomāties pirms tik spilgtu dizainu izvēles,” nosaka aizkaru dizainere. Bērns aug, tādēļ daži auduma raksti, un, līdz ar to, arī aizkari pēc gadiem var kļūt neaktuāli. Linda: „Parasti iesaku eksperimentēt ar krāsām, savā starpā kombinējot divus vienkrāsainus audumus, piemēram, dzeltenam audumam apakšā piešūt zaļu kanti. Bet pirātu un princešu  rakstus izmantot dekoratīvajās spilvendrānās vai sienas dekoros, ko ar laiku var nomainīt, pamainot arī istabas tēlu. Vēl var spēlēties ar aksesuāriem, piemēram, mazas princeses istabai aizkarus atsiet ar skaistu banti.” Tādējādi  iespējams izvairīties no aizkaru mainīšanas arī tad, ja istabā ar laiku ienāk vēl kāds bērniņš.

20170426140645-53565.jpg

 Aizsardzībai pret karstumu, sauli un trokšņiem

„Lai izvairītos no istabas sakaršanas un saules stariem, kas varētu traucēt bērna miegu, SIENĀ piedāvājam audumus, kas pilnībā bloķē gaismu (t.s. blackout audumi),  kā arī tādus, kas atstaro saules starus. Tādi pieejami gan žalūzijām, gan aizkariem dažādos dizainos un krāsās. Šiem “blackout” audumiem piemīt vēl kāds pluss, kas svarīgs bērnistabās – tie slāpē skaņas, kas nāk no ielas!” informē Linda Kuķalka.

Sīkumi, par ko iedomāsies tikai speciālists

„Ja ir iespēja, protams, iesaku vērsties pie speciālista – aizkaru dizainera, kas neļaus apjukt piedāvājumā, un, redzot konkrēto istabu, ieteiks, kurš no logu noformējuma veidiem būs atbilstošāks. Speciālists var novērst dažādus nākotnē traucējošus sīkumus. Piemēram, bērnistabā piedāvāt klusi slīdošu aizkaru stangu ar āķīšiem un atrunāt no stangas ar gredzeniem, kura, tos kustinot, radītu nevajadzīgu troksni.  Kā arī piemeklēt vieglāk kopjamos un izturīgākos audumus, lai vēlāk skaistie aizkari neradītu liekas galvassāpes vecākiem. Un, kas kas gan var būt skaistāks par aizkariem vai žālūzijām, kas izgatavotas pēc precīziem izmēriem?” secina aizkaru dizainere.

Raksta publikācija maminuklubs.lv  – ŠEIT!